Devět kartáčků

Přijeli jsme z cyklistického výletu pěkně zmoklí a unavení. Kdo by nebyl po 49km s vozíkem naplněným dvěma dětmi, v trvalém dešti a teplotě okolo 8°C . Výlet popíšou naši kamarádi, kteří jeli s námi, takže mé řádky patří veselé příhodě po návratu do Chalupy u Jezerního potoka.

Jelikož naše dvě děti celý výlet seděli ve vozíku v teple a v suchu je jasné, že načerpali dostatek energie na podvečerní řádění v chalupě. Hynek, náš syn a nejmladší člen výpravy(1,5 roku) si po návratu vybral koupelnu jako útočiště na realizaci svých nápadů. V chalupě je pěkná, útulná koupelna s dvoj umyvadlem. Jako každé umyvadlo, má i toto přepad v případě, že by byl odpad zacpán. Zdejší přepad je kruhový otvor o průměru cca 2,5cm. Po ranním čištění zubů našich ratolestí zbyla židle u jednoho z umyvadel. Hynka nenapadlo nic lepšího, než nacpat několik našich kartáčků do přepadu umyvadla, včetně toho, který patřil Marice(naše druhé dítko(3,5roku)). To jsme zjistili až ve chvíli, kdy byla po kartáčcích sháňka při večerním čištění zubů našich ratolestí. Večerní Maričino obrečení kartáčku jsme ustáli a následující ráno jsme se pustili do odlovu všech našich kartáčků. Spočítali jsme, že nám chybí 4 z 8.

--popis obrázku--

Chvíli jsme si lámali hlavu, čím kartáčky dostat ven. Kdybych byl doma, vzal bych vázací drát a tím bych snadno vytahal ven všechny. Začal jsem tedy dvěma kuchyňskými noži, kterými jsem vytáhl vítězoslavně první kartáček, který k našemu překvapení nebyl náš! Vzal jsem si čelovku, abych zjistil, že současně svítit a koukat do malého otvoru je v podstatě nemožné, natož se ještě snažit něčím kartáčky ulovit. Velké štěstí bylo dvojumyvadlo, neboť to má takové otvory dva a to naproti sobě. Donesl jsem si náhradní lanko na brzdu a přehazovačku a taky elektrikářskou stahovací plastovou pásku. Lanka si na takovou práci neberte, ale el. páska se zdála jako docela dobrý nástroj. Udělal jsem na ní smyčku, do které se mi čirou náhodou podařilo navléknout další kartáček a vytáhnout ho. Ejhle, ani tento kartáček taky není náš!

--popis obrázku--

Do přepadu opravdu není moc vidět a mě blesklo hlavou, že jsem si k notebooku koupil USB LED lampičku na flexi kabelu. Pomocí této lampičky a kamarádova pracovního notebooku(přeci nebudu brát svůj) se podařilo spojit svícení a lovení jedním otvorem, při pozorování zanořených nástrojů z protilehlého otvoru. Trochu mi to připomnělo artroskopické vyšetření mého kolene, které se mimochodem ozvalo při šlapání ze Stožce do Nového Údolí…Dosud používané pomůcky na odlov se ukazují jako nedostatečně dlouhé, jelikož neustálými pokusy o zachycení dalšího kartáčku se všechny posunují čím dál hlouběji. Kamarádovi navíc moc nešlo čtení a psaní mailů přez zrcadlo, tak usoudil, že bude lepší jít raději natočit pivo, aby se nám lépe lovilo. Při hledání nástrojů na lovení jsem ve svém nářadí ke kolu našel náhradní dráty do výpletu. Tyto dráty se ukazují jako naprosto dokonalý nástroj na lovení. Vyndat další kartáčky už pak byla naprostá pohoda. Jako bonus jsem vylovil uzávěr pasty, který téměř lícoval s otvorem přepadu.Vytáhl jsem nakonec neuvěřitelných 9 kartáčků na zuby a jak se pak ukázalo, jen 3 kusy byli naše a čtvrtý postrádaný se našel na jiném místě chalupy.

alabuster | EDGERING | x4u | 2009/2010