Bruslení (Nová Pec – Černý Kříž – Stožec)

Je říjnová neděle, krásné babí léto vládne za okny a my se právě probouzíme v naší útulné chaloupce. Venku svítí sluníčko, ptáčci zpívají a stromy jso stále krásně zelené, jako kdyby léto teprve začínalo.

-popis- Pohled na les 200 metrů od chalupy, jen co jsme si nazuli brusle, už stojím a fotím...

Ideální den pro výlet na in-line bruslích. Během několika minut se vypravíme a už jsme venku, natěšeni na skvělý den. Stezka začíná 50 metrů od chaloupky, tudíž není třeba žádného dlouhého přepravování, během několika minutek stojíme na bruslích.

--popis obrázku-- Nekonečná rovinka hned od chalupy - cestou nazpět je opravdu nekonečná:-)

Po překonání rozpaků a nejistého vrávorání si i já zvyknu na brusle a vyrážíme směrem na Černý Kříž a Stožec. Celá stezka vede podél horního toku Vltavy, nádhernou šumavskou přírodou.

-popis- Můj oblíbený kopec, vypadá malý, ale je z něj krásný výhled na Lipno, Hochficht i Plechý.

Žádné domy, žádný hluk, mimo sezónu žádní lidé – ideální místo pro odreagování se. Stezka je vhodná i pro začátečníky, z 95% je to rovinka, sama jsem se zde učila jezdit. A pokud se budete přeci jen cítit nejistě, můžete si zadarmo k bruslím půjčit i chrániče a helmu.

-popis- O 500 metrů blíže ke Kříži, prostě jen fotka stezky a krásné krajiny okolo.

Po dvou hodinách přijíždíme do Černého Kříže, vzdáleného 12 km od Nové Pece. Zde se nám naskýtá první možnost občerstvení – buď v hospůdce hned u stezky, nebo v nádražním bufetu. Samozřejmě, že si takovou příležitost nenecháme ujít, protože nás čeká ještě 4 km do Stožce. Po malé pauze opět vyrážíme na cestu. Nikam nechvátáme, jedeme v klidu, dýcháme čerstvý vzduch, kocháme se krásnou přírodou a užíváme si nedělní volno.

-popis- Louky, lesy a nebe s mráčky lemují celou In line stezku Národním parkem Šumava.

Když dojedeme do Stožce, jsme už příjemně unaveni a protože se blíží k poledni, usedáme v místní hospůdce a dáváme si zasloužený oběd a pivo. Z Nové Pece do Stožce je to cca 16 km, a pokud nejste na bruslích zrovna závodníci a nechcete jet tam i zpět, můžete se jak z Černého Kříže, tak ze Stožce vrátit do Nové Pece vlakem.

-popis- Železniční přejezd, ale nebojte dá se lehce přejet, a až k nám přijedete, vysvětlíme Vám jak.

My jsme se ale rozhodli jet po svých, tak se posilněni výborným obědem vydáváme zpět na chaloupku. Zpáteční cesta je obvykle rychlejší, jsme už rozježděni a hlavně se těšíme zpátky domů.

-popis- Stezku často lemují koleje, v létě tudy jezdí parní lokomotiva, která je alternativou pro cestu nazpět.

Přijíždíme po 3 hodinách a unaveni padáme na lehátka před chaloupkou, odpočíváme, posloucháme potůček a máme výborný pocit, že jsme udělali něco pro zdraví. Když se k večeru ochladí, jdeme se ohřát dovnitř ke krbu, dát si vínko..

alabuster | EDGERING | x4u | 2009/2010