Silvestr na Chalupě u Jezerního potoka

        Jelikož nás každoroční slavení Silvestra v Plzni pomalu ale jistě omrzelo, odhodlali jsme se s partou objednat si přes tyto dny chatu. Měli jsme krásné představy o zasněžené chaloupce, stavění sněhuláků a koulovačkách. Bohužel jsme si museli vybrat zrovna přelom roku 2012/2013, kdy skoro nikde nebyl sníh. Při příjezdu tak strašně pršelo, že jsme se báli, že onen Jezerní potůček se nám dostane až do chaty. Naštěstí po dvou dnech pršet přestalo.

--popis obrázku-- Sněhu jsme se nakonec nabažili na nedaleké sjezdovce Hochficht, kde jsme strávili skoro tři dny.

Na Nový rok jsme se vydali na Stezku v Korunách stromů. Zrovna zde byla akce na Novoroční čočku, tak jsme toho i využili, byla vynikající!--popis obrázku--

Zaparkovali jsme pod sjezdovkou Lipno a nahoru jsme vyjeli autobusem. Nakonec to byl kousíček a byli jsme sami na sebe naštvaní, že jsme nešli pěšky. Byl totiž pěkný skoro jarní den. Po vstupu do areálu jsme pomalu začali stoupat nad koruny stromů. Cesta byla plná zajímavých atrakcí, jako je chůze po provaze nebo žebříku, dalekohledy a nebo ze dřeva postavené hudební nástroje. Nespíš tyto zajímavosti byli určeny hlavně pro děti, ale samozřejmě jsme si je také ozkoušeli!

--popis obrázku-- --popis obrázku-- Na vrcholku byl nádherný výhled! Sice bylo trošku zataženo, ale to nám ten zážitek nezkazilo. Dlouho jsme pozorovali sjezdovku, která se kolem Stezky rozkládá, a zalitovali jsme, že jsme si s sebou nevzali prkna.

Dolů jsme se rozhodli jet tobogánem. Píšou, že jde o nejdelší tobogán v ČR, ale dle mého názoru zas tak dlouhý nebyl. Ale pro děti je to asi ideální.

Cestu k autu jsme zvolili tentokrát pěšky. Vydali jsme se kolem jedné ze sjezdovek a navázali na příjemnou lesní cestičku.

alabuster | EDGERING | x4u | 2009/2010