Letní sporty:

MTB + cykloturistika na Plešné jezero, Třístoličník, Švarcenberský plavební kanál, trasy do Rakouska a Německa … nebo drsnější podmínky pro MTB naleznete ve vojenském prostoru Boletice. Seznam vybraných cyklotras v okolí včetně grafů s převýšením naleznete zde.

In line – 50m od chalupy vede 36 km dlouhá in line stezka národním parkem Šumava - podél břehu Vltavy. Stezka byla označena jako nejhezčí v ČR. Na chalupě je možné zdarma zapůjčit K2 in line.

--popis obrázku--

Kanoe – z Lenory až do Nové Pece po Vlatavě národním parkem - horní tok Vltavy.

Jachting - Na naší chaloupce si můžete zapůjčit kajutovou plachetnici Flying cruizer 7,7m. V případě, že nemáte kapitánské osvědčení, můžete využít služeb kapitána a domluvit si pronájem s kapitánem. Více v levém menu pod Pronájem plachtenice.

windsurfing, kiting – vše ideální podmínky na Lipně. Půjčovna a škola v Černé v Pošumaví.

Pěší turistika celoročně – např. Medvědí stezka, plavební kanál, Plechý, Plešné jezero…Rybolov - pro muškaření jsou ideální podmínky na Vltavě u Lenory a Soumarského potoka. Milovníci klasického rybaření mají vše ještě snažší, stačí ujít cca 200 metrů a jste na začátku Lipna, kde jsou podmínky pro rybaření velmi dobré. Pramice pro rybáře je k dispozici.Ideální kombinace pro sport, turistiku a relaxaci.

--popis obrázku--

Houbaření - můžete začít sbírat houby hned za chalupou.

Na na jaře, když nemáte chuť vyrazit na kolo a sníh už roztál, nabízí se Vám krásný pohled na zasněženou Jezerní stěnu. Jaro i podzim jsou ideální pro procházky přírodou, kde se můžete kochat barvou listí smíšených lesů nebo naopak sledovat jarní přírodu, kde vše začíná kvést. A když chcete zůstat doma, tak teplo krbu, popíjení kvalitního moravského vína, možnost keramické pece, nebo využití 400 metrů vzdáleného wellnesu určitě stojí za návštěvu.

alabuster | EDGERING | x4u | 2009/2010